Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak Gözekaya Mahallemizde Son Yolculuğuna Uğurlandı
 Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak Gözekaya Mahallemizde Son Yolculuğuna Uğurlandı
Tarih : 25-06-2020 3 defa incelendi

Hakkâri/Yüksekova sınır bölgesinde, İran istikametinden açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak, öğle namazını müteakip ilçemize bağlı Gözekaya Mahallesinde dualarla toprağa verildi.

Gözekaya Mahallesinde düzenlenen törende Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Alparslan KAVAKLIOĞLU, Diyarbakır Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, Elazığ Valisi Sn. Erkaya YIRIK, Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sn. Abdulselam ÖZTÜRK, şehidimizin ailesi ve yakınları katıldı.

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sn. Abdulselam ÖZTÜRK “Hakkari/Yüksekova’da gerçekleşen hain saldırı sonucu şehit olan Erganili hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak’a Allah’tan rahmet diliyorum. Güçlü Devletimiz ve Ordumuz bu hainliği yapanları inlerinde bulup en ağır cezayı vereceklerdir. Şehitlerimizin gözü arkada kalmasın, geride kalan sevdikleri, yakınları bizlere emanet. Kahramanlarımızı her daim gurur ve minnetle anacağız. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Rabbim yakınlarına sabır versin. Aziz milletimizin başı sağolsun.” dedi.