ERGANİ’DE “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” MOTTOLU EŞ ZAMANLI DENETİMİN 3. SÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ERGANİ’DE “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” MOTTOLU EŞ ZAMANLI DENETİMİN 3. SÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Tarih : 20-08-2020 150 defa incelendi

Ülkemiz genelinde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla eş zamanlı olarak düzenlenen koronavirüs denetimi ilçemizde Ergani Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sn. Abdulselam ÖZTÜRK’ ün kontrolünde, kurum amirleri ve kolluk kuvvetlerinden oluşan ekiple beraber gerçekleştirildi.
 
Denetimler kapsamında kafeler, lokantalar, berber ve kuaförler, toplu taşıma araçları, kahvehaneler, alışveriş alanları, pazar yerleri gibi birçok yerde esnaf ve vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarıldı.
 
Denetimlerde Ergani Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sn. Abdulselam ÖZTÜRK, iş yeri  sahiplerine, çalışanlarına ve vatandaşlarımıza özellikle maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında uyarılarda bulundu. Denetimlerde amaçlarının belirli bir toplumsal sorumluluk bilinci yaratmak olduğunu dile getiren Kaymakam ÖZTÜRK, Sağlık Bakanlığımız tarafından tüm alanlar için belirlenen kurallara uyulmasının Covıd-19 salgını ile mücadelede çok mühim olduğunu vurguladı ve herkesin istisnasız bir şekilde kurallara uymasını istedi.