KORONAVİRÜSLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI ARTTIRILDI
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI ARTTIRILDI
Tarih : 27-03-2020 179 defa incelendi

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkanı V. Abdulselam Öztürk, Koronavirüs salgınına karşı ilaçlama ve temizlik çalışmalarını arttırdı.

Belediyemiz,  8 kişilik ilaçlama ekibi ve 6 metreküp kapasiteli ilaçlama aracıyla kentin her noktasını dezenfekte ediyor. İlaçlama çalışmalarının yanı sıra, ana caddeler ve ara yolların hijyenik solüsyonlarla yıkanmasının periyodik olarak devam ettirilmesi konusunda gerekli düzenlemelere başlandı.

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkanı V. Abdulselam Öztürk, Ergani'de salgınla mücadele çalışmalarında herhangi bir eksikliğe veya aksaklığa mahal vermemek için her türlü çabanın gösterileceğini bildirdi.

İlaçlamanın yanında, halka belirtilen önlemlere uyulması konusunda çağrıda bulunan Öztürk, yoğunluğun yaşandığı ana caddeler, pazar yerleri, sebze hali, camiler, sağlık birimleri, Kur’an kursları, kamu kurum ve kuruluşları ve parklar başta olmak üzere dezenfekte çalışmalarının genişletileceğini bildirdi. Koronavirüsle mücadelede, ilaçlama ve temizlik ile sınırlı kalınmaması için gerekli değerlendirmelerin yapıldığını, bu doğrultuda alınan kararların halkımız ile paylaşılacağını iletti.

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkanı V. Abdulselam Öztürk, halkımızın panik yapmamasını ancak, tüm uyarılara karşı uyum göstermesi gerektiğini vurgularken, sağlıklı bir toplum için Ergani halkını duyarlı davranmaya davet etti.