ENGELLİLERİMİZİN ARAÇLARINA BAKIM ONARIM YAPILDI

ENGELLİLERİMİZİN ARAÇLARINA BAKIM ONARIM YAPILDI

İlçedemizde yaşayan engelli yurttaşların araçları, bakım ve onarımdan geçirilerek, kullanıma hazır hale getirildi. 

Büyükşehir Belediyesi ile Ergani Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla, ilçede yaşayan engelli yurttaşların araçları bakım ve onarımdan geçirildi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelsiz Yaşam Atölyesi, Ergani Engelliler Derneği'nde yürüttüğü çalışma ile çok sayıda yurttaşın kullanım aracını yeniledi. 

Çalışmaya ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelsiz Yaşam Atölyesi Sorumlusu Gültekin Aydeniz, "Diyarbakır çevresindeki tüm engellilerimiz ciddi sıkıntılar yaşıyor. Kullandıkları elektrikli, akülü sandalyelerin arıza yapması halinde Ankara, İzmir, İstanbul ve Konya'nın dışında tamir etme ihtimali bulunmayan engelliler, tamirlerini ne yazık ki sanayilerdeki bazı ustalara yaptırmak zorunda kalıyor. Tabi bu konuda yeterli bilgiye sahip olunmadığı zamanda da çok ciddi aksaklıklar yaşanmakta. Bu noktada engellimizin aracı bozulduğunda servise gitmesi halinde 15-20 gün süren bir tamir süreci içerisinde sosyal yaşamdan kopuyor. Engelli sosyal yaşamdan kopup eve hapsolduğunda, evin geri kalan bireyleri de evden çıkamıyor. Bu durumda birçok insan sosyal yaşamdan mahrum kalıyor. Engelsiz yaşam atölyesi olarak ilçelerde bir çalışma başlattık. İlçe belediyelerimizle birlikte varsa engelli dernekleri ile ortaklaşarak engellilerimize çağrıda bulunuyoruz. Bunu mümkün olduğunca periyodik olarak ayda bir yapacağız" diye konuştu. 

Çalışmaya gönüllü olarak destek sunan Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü üyelerinden Önder Özbey ise, "Biz de kulüp olarak mekanik ve teknik konularda ve diğer sosyal sorumluluk projelerinde elimizden geldiğince belediye çalışanlarına ve engellilerimize ufak da olsa bir katkı sunmaya çalışıyoruz" dedi.

Ergani Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Şen ise, engelliler adına proje yürütücülerine teşekkür etti. 

Hızlı Menü

güncel haber
dövüş oyunları
çin takvimi