KASIM 2017 MECLİS ÖZET TUTANAĞI

MECLİS TOPLANTISI ÖZET TUTANAĞIDIR

 

 Belediyemiz Meclisi KASIM – 2017 ayı toplantısını Belediyemiz Başkanı Av. Ramazan KARTALMİŞ’ in çağrısı üzerine 06.11.2017 PAZARTESİ günü saat: 10.00’da Belediye Meclis Toplantı Salonunda, Belediye Başkanı Av. Ramazan KARTALMIŞ’ ın Başkanlığında üyelerden;

 

 Nadir BİNGÖL, Hülya GEDİKLİOĞLU, Esveri MALÇOK, Necmi ŞAHİN, Mehmet ASLAN, Derya ÖZGÜL, Abdurrahman KARAOĞLAN, Nihayet TAŞ, Gülistan POLAT, Sevda YİĞİT, Ercan KARADAŞ, Hasan YERLİOĞLU, Mehmet Sabri UÇAR, Sezer ARSLAN, Ahmet DEMİRBAĞ, Cevdet ARSLAN, Ahmet KOÇ, Sezgin KILAVUZ, Ali ASLAN, Mehmet Sıddık KARADAŞ, Mustafa ZENGİN, Fatma Zehra EROL, Cihat KAYA, Hasan AKTAŞ, Abdullah TOSUN, Hasan YEŞİL, Esveri TAŞ, Mehmet Seydi GÜNEŞ, Süleyman KUTAL, Faysal ZENGİN ve MustafaSÜMER’ den ibaret olarak toplandı.

 

Başkan; ekseriyetin tamam olduğunu belirterek zabt-ı sabıkı okuttu ve üyelerin bir diyeceklerinin olup-olmadığını sordu. Üyelerin bir diyeceklerinin olmadığı görüldü.

Başkan; Belediyemize ait 21 HC 025 plakalı kamyonetin durumu ilgili gündem dışı bir maddenin olduğunu ve bunun gündeme dâhil edilmesi yönünde oylama yapılmasını teklif etti.

Yapılan açık oylamada konunun gündeme dâhil edilmesi oy birliği ile kabul edildi. 

 

MADDE 1: Gündemin birinci maddesi olan “Ergani Belediyesi Çevre ve Temizlik Komisyonu raporunun okunması”na geçildi.

Başkan; geçen ay belediyemizde yaptıkları çalışmalarla ilgili Ergani Belediyesi Çevre ve Temizlik Komisyonu raporunu okutarak oylamaya sundu.

Yapılan açık oylamada oy birliği ile kabul edildi. 

 

MADDE 2: Gündemin ikinci maddesi olan “Ergani Belediyesi Şehirleşme Komisyonu raporunun okunması”na geçildi.

Başkan; geçen ay belediyemizde yaptıkları çalışmalarla ilgili Ergani Belediyesi Şehirleşme Komisyonu raporunu okutarak oylamaya sundu.

Yapılan açık oylamada oy birliği ile kabul edildi.

 

MADDE 3: Gündemin üçüncü maddesi olan “Ergani Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu raporunun okunması”na geçildi.

 

Başkan; geçen ay belediyemizde yaptıkları çalışmalarla ilgili Ergani Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu raporunu okutarak oylamaya sundu.

Yapılan açık oylamada oy birliği ile kabul edildi. 

 

Gündem Dışı Maddenin görüşülmesi:

MADDE 4: Gündemin dördüncü maddesi olan “Belediyemize ait 21 HC 025 plakalı kamyonetin durumunun görüşülmesi”ne geçildi.

 

Başkan; gündem maddesinde belirtilen belediyemize ait 21 HC 025 plakalı kapalı kasa kamyonetin yapmış olduğu kaza nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini ve 18.10.2017 tarihi itibariyle trafikten çekildiğini belirterek, söz konusu ağır hasarlı kamyonetin satışının yapılabilmesi ile ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için Belediye Başkanı’na yetki verilmesini teklif etti.

Yapılan açık oylamada oy birliği ile kabul edildi. 

 

Başkan; görüşülecek başka konunun kalmadığını belirterek ARALIK - 2017 ayının ilk haftasında (04 ARALIK 2017 PAZARTESİ günü saat: 10.00’da), belediyemiz meclisi toplantı salonunda buluşmak üzere oturuma son verilmesini teklif etti.

Yapılan açık oylamada oy birliği ile kabul edildi

 

 

Av. Ramazan KARTALMİŞMehmet ASLANGülistan POLAT

Belediye BaşkanıKâtipKâtip

Meclis

güncel haber
dövüş oyunları
çin takvimi